W Golasowicach sala gimnastyczna czeka na uczniów

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Golasowicach zakończyły się prace związane z budową nowej, większej sali gimnastycznej oraz przebudową biblioteki, do której prowadzi osobne wejście. Nowa sala gimnastyczna ma wymiary 23 na 12 metrów, a obok niej powstały nowe pomieszczenia będące zapleczem sportowym i sanitarnym.

 

W sali gimnastycznej położono nowy parkiet, zamontowano nowe wyposażenie m.in. drabinki, kosze do koszykówki, bramki do piłki ręcznej. Okna zabezpieczono siatką, natomiast sufit, wyposażony został w system eckophonu, co oznacza, że tłumiony jest dźwięk, dzięki czemu zwiększy się komfort użytkowania sali.

 

Zewnętrzna elewacja, podobnie jak szkoła, jest pomalowana w biało-żółto-czerwone kolory. Na przebudowie zyskała też biblioteka, która dysponuje większą przestrzenią i czeka na regały z książkami. Zagospodarowano teren wokół szkoły, zbudowano chodnik w kierunku ul. Sienkiewicza i powiększono przyszkolny parking.

 

Przed rozpoczęciem roku szkolnego pozostały do wykonania odbiory techniczne przez nadzór budowlany, straż i sanepid. Koszt inwestycji realizowanej przez firmę Faktoria AB Sp. z o.o. z Golasowic wyniósł 2,5 mln zł.

 

Wymienione wyżej prace są II etapem kompleksowego zadania polegającego na rozbudowie golasowickiej placówki. Zakończony w zeszłym roku I etap prac polegał m.in. na rozbudowie szkoły o klasy do nauki chemii i fizyki z dygestorium przeznaczonym do bezpiecznego prezentowania doświadczeń chemicznych.

Wówczas też dostosowano klatkę schodową do wymogów przeciwpożarowych. Prace zewnętrzne polegały na odmalowaniu elewacji budynku i wymianie pokrycia dachowego.

W ramach dwóch innych zadań, trwa przebudowa ul. Sienkiewicza wraz z budową dodatkowych miejsc parkingowych, co pozwoli zmienić i usprawnić organizację ruchu wokół szkoły, a w samym budynku modernizowana jest kotłownia. Prace zakończą się za kilka tygodni.

Źródło: UG Pawłowice

fot. UG Pawłowice

 

 

 

W Golasowicach sala gimnastyczna czeka na uczniów
20/07/21