RYBNIK. Prace przy Drodze Regionalnej

Rozpoczęły się prace związane z przebudową drogi wojewódzkiej nr 935, w rejonie węzła Wodzisławskiego Drogi Regionalnej Racibórz-Pszczyna.

 

Prace, prowadzone w okolicy skrzyżowania ulic Wodzisławska-Hetmańska-Droga Regionalna, mają na celu stworzenie dodatkowego zaplecza dla Rybnickich Służb Komunalnych. Znajdzie się tam magazyn soli drogowej, służącej do utrzymania rybnickiego odcinka Drogi Regionalnej Pszczyna – Racibórz.

 

Prowadzone prace nie będą powodować utrudnień w ruchu. Rybnickie Służby Komunalne wykonują roboty we własnym zakresie. Jednostka zakupiła materiały do zabudowy kanalizacji i sieci elektrycznej oraz wynajęła nadzory branżowe. Aktualnie prowadzone są roboty ziemne, związane z zabudową kanalizacji deszczowej przy nowo budowanym odcinku drogi.

 

Roboty związane z przebudową – droga dojazdowa na zaplecze, ogrodzenie zaplecza, kanalizacja deszczowa i sanitarna, oświetlenie, przyłącze wodociągowe i elektryczne – mamy zamiar zakończyć późną jesienią 2021. Około września chcemy ogłosić przetarg na budowę magazynu soli – realny przewidywany termin realizacji to połowa 2022 roku – informują Rybnickie Służby Komunalne.

 

Zgodnie z przyjętymi założeniami, na terenie zaplecza stanie magazyn soli o pojemności tysiąca ton (zbiornik o podobnych gabarytach jak ten, który znajduje się na terenie RSK) oraz duży silos. Lokalizacja w tym miejscu pozwoli kierowcom pługopiaskarek ładować sól na trasie, bez konieczności wracania do bazy RSK.

 

Źródło: UM w Rybniku

fot. A. Skupień

 

 

 

RYBNIK. Prace przy Drodze Regionalnej
23/07/21