Potrącił pieszego i uciekł. Kierowca zatrzymany!

Policjanci z Lubska ustalili i zatrzymali 33-latka, który jest podejrzany o potrącenie mężczyzny na przejściu dla pieszych. Kierujący peugeotem nie udzielił pokrzywdzonemu pomocy i odjechał z miejsca zdarzenia. Pieszy z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. Sąd aresztował zatrzymanego 33-latka na trzy miesiące.

 

W piątek wieczorem policjanci z Komisariatu Policji w Lubsku przemieszczając się przez miejscowość Budziechów zauważyli na chodniku leżącego mężczyznę, przy którym stały dwie inne osoby.

 

Jak ustalili funkcjonariusze, osoby te znalazły pokrzywdzonego leżącego na drodze i dla bezpieczeństwa przeniosły go na chodnik. Pieszy posiadał obrażenia głowy, a kontakt z nim był utrudniony. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które z ciężkimi obrażeniami przetransportowało mężczyznę do szpitala.

 

Policjanci natychmiast rozpoczęli czynności w kierunku ustalenia i zatrzymania osoby podejrzanej o potrącenie pieszego. Tego samego wieczoru w wyniku intensywnych działań kryminalni z Lubska zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu żarskiego.

 

Funkcjonariusze znaleźli również samochód marki Peugeot uczestniczący w zdarzeniu, który został zabezpieczony do dalszych czynności procesowych.

 

Mężczyzna po zdarzeniu ukrył go w znacznej odległości od swego miejsca zamieszkania. Badanie stanu trzeźwości 33-latka wykazało, że był trzeźwy, jednak do dalszych badań laboratoryjnych pobrana została krew. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

 

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanemu zarzuty spowodowania wypadku drogowego, oddalenia się z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy oraz kierowania pomimo orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów i decyzji o cofnięciu uprawnień wydanej przez Starostę Żarskiego.

 

Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i aresztował 33-latka na trzy miesiące. Mężczyźnie może grozić od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

Źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.

 

 

 

Potrącił pieszego i uciekł. Kierowca zatrzymany!
27/10/21